Finveo UK

Sermaye Piyasaları
company-building

Finveo UK

Sermaye Piyasaları

Finveo UK

2020 yılında Birleşik Krallık Sermaye Piyasaları Otoritesi (FCA)’den dar kapsamlı lisansını edinen Finveo UK, insan kaynağı istihdamı ve uyumluluk ve AML sistemleri kurulumu gibi altyapı çalışmaları tamamlayarak, lisans kapsamı genişletme başvurusu ile hedeflerine koşuyor.

Web Sitesi finveo.co.uk
Kuruluş Yılı & Merkezi 2019, Londra
Ekosisteme Giriş Yılı 2019
Ortaklık Yapısı
Inveo Yatırım Holding 100%
Sektörler Sermaye Piyasaları Yatırım Kuruluşu
Ülkeler Birleşik Krallık

ÖNE ÇIKANLAR

Dinamik yapılanma

  • 2020 yılında Birleşik Krallık Sermaye Piyasaları Otoritesi (FCA)’den dar kapsamlı lisans edinimi
  • 2021’de 5,6 milyon TL, 2022’de 9,2 milyon TL tutarında 2 turda sermaye artırımı
  • Birden çok yapay zeka tabanlı dijital çözüm platformu

Üst yönetim kadrosunda yeni planlama

  • Türkiye ve Birleşik Krallık dışı sermaye kaynaklı küresel sermaye piyasalarında güçlü markalarda yönetici olarak farklı görevler almış Iain Rogers: CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi
  • Yasal otorite kadrosunda uzman Nelson Ejoh: Uyum Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi
  • Simon Cole: Finans Direktörü

GÜNCEL GELİŞMELER

Dinamik insan kaynağı ve yatırımcıların güveni

FCA bünyesinde 916641 referans numarasıyla kayıtlı olan Finveo UK için mevzuat kapsamında çalışmaların ilk fazı tamamlanarak, lisans kapsamı genişletme başvurusu yapıldı.

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası’nın (BCCT) gelenekselleşen etkinliklerinden olan "Burns’ Supper" daveti bu yıl yoğun bir katılımla gerçekleşti. İş dünyası ile diplomasi çevrelerinden katılım sağlanan gecede, Finveo World Genel Müdür Yardımcısı Anıl Abbak Finveo UK'i temsil etti. Haber yansımalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Finveo UK, uluslararası iş dünyası ve İstanbul'un diplomasi çevresi ile Rooftop Networking Event'te bir araya geldi. Haber yansımalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Finveo UK 2022 yılında Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası Derneği (BCCT) Ana Sponsoru olarak; Inveo ekosistemiyle sinerjisini artırmaya fırsat veren birçok etkinlikte, gerek Türkiye’de gerek yurt dışında, markasını temsil ederek erişimini genişletiyor.

alt