Yancep

Yatırımlar
company-building

Girişim Sermayesi

Yancep

Yancep, birikim ve yatırım yapmayı kolaylaştıran finansal teknoloji girişimidir. Yatırım sürecini demokratize etmeyi misyon edinen Yancep, kullanıcıların risk profiline göre modellenmiş portföylere yatırım yapmasını sağlar. Küçük tutarlarla birikim ve yatırım yapabilmeyi mümkün kılarak, yatırım alışkanlığını daha geniş kitlelere yaymayı hedefler.

Web Sitesi yancep.com
Kuruluş Yılı & Merkezi 2021, İstanbul
Ekosisteme Giriş Yılı 2022
Ortaklık Yapısı
Fintech GSYF 15,81%
hiboost 7,18%
Sektörler Finansal Teknolojiler Sermaye Piyasaları
Ülkeler Türkiye

ÖNE ÇIKANLAR

Küçük tutarlarla birikim ve yatırım

  • Küçük tutarlarla yatırım yapabilmeyi mümkün kılarak yatırım alışkanlığını herkese yaymayı hedefleyen Yancep’te yatırıma başlamak için herhangi bir alt limit bulunmamaktadır. Bu sayede Yancep kullanıcıları birikimleri ne kadar olursa olsun dijitalleştirilmiş portföy yönetim hizmeti alabilmektedir.

Geleceğin trendlerine bugünden yatırım

  • Yancep kullanıcıları Yancep’te yer alan tematik fonlar sayesinde robotik, siber güvenlik, tarım teknolojileri gibi dünyayı dönüştürecek teknolojilere ve sürdürülebilirlik, elektrikli araçlar, temiz enerji gibi sürdürülebilir bir dünyanın geleceğinde rol oynayacak temalara tek işlemle bugünden kolayca yatırım yapabilmektedir.

Uzmanlar tarafından yönetim

  • Yancep’teki fonlar profesyonel uzmanlar tarafından yönetilmektedir. Bu sayede kullanıcıların birikimleri ne kadar olursa olsun yatırımlarını uzmanlar tarafından hazırlanmış portföylere yapabilmektedirler. Neye yatırım yapacağını bilmeyen kullanıcılar “Portföy Önerini Al” seçeneği ile kendi risk algılarına göre Yancep’teki fonlardan oluşturulmuş öneri portföyü alabilmektedirler.

GÜNCEL GELİŞMELER

Yancep Startup İşbirlikleri

Yancep, finansal okuryazarlığı artırmak ve yatırıma konusundaki bilinci arttırmak amacıyla her hafta bir girişime konuk olarak o girişimin çalışanlarına sermaye piyasaları ve davranışsal finans konularında eğitim vermektedir. Eğitim sonrasında da çalışanlara Yancep hesabı açılarak yatırım süreçlerinde destek olunmaktadır. Şu ana kadar Insider, Appcent, kiralarsın.com, Usersdot, Alternatif Superapp, Pragmatech, Mobimenti ve Arven Consultancy ekipleri ile bir araya gelen Yancep, önümüzdeki dönemde de farklı girişimlerle finansal okuryazarlık eğitimleri kapsamında bir araya gelerek çalışmalarına devam edecek.

Yancep, Gedik Yatırım iş birliğiyle yatırım hesabının açılış sürecinden itibaren, tüm alış-satış işlemlerinde SPK tarafından yetkilendirilen ve denetlenen kurum güvencesi sağlıyor.

Finansal okuryazarlığı artırma ve herkesin birikim sahibi olmasını sağlama misyonu ile ilerleyen Yancep, Yancep Akademi kapsamında üniversite buluşmalarına başladı.

alt