Albila

Yatırımlar
company-building

Stratejik Yatırımlar

Albila

Antiserum, biyoteknolojik ürün geliştirme ve AR-GE faaliyetlerinde Türkiye'de öncü ve lider olma vizyonu ile yola çıkan Albila, bir "Melek Yatırımcılık" projesi olarak kuruldu.

Web Sitesi albila.com.tr
Kuruluş Yılı & Merkezi 2017, Eskişehir
Ekosisteme Giriş Yılı 2018
Ortaklık Yapısı
Inveo Yatırım Holding 1,21%
Sektörler İlaç ve Serum Üretimi ve Ticareti

ÖNE ÇIKANLAR

Ekosisteme zarar vermeden, insan ve insan sağlığına yararlı olabilecek gelişmelerin hayata geçirilmesi için çalışıyoruz.

Albila 2017’de bir "Melek Yatırımcılık" projesi ile kurulmuştur. Hissedar yapısını, Türkiye’nin önde gelen iş kadınları ve iş adamlarından toplam 40 kişi oluşturmaktadır. Ekosisteme zarar vermeden, hayvan sokmalarına karşı, at kaynaklı panzehir üretmeyi planlayan Eskişehir’deki ilk ilaç üretim tesisidir.

Albila Genel Merkezi İstanbul’da olup, Eskişehir Organize sanayi bölgesinde; GMP standartlarında üretim tesisi, Osmangazi Üniversitesi bünyesinde; akrep venom üretim ünitesi, Mahmudiye'de; at bakım ve immunizasyon ünitesi bulunmaktadır.

Şirket Üniversite-Sanayi iş birliği kapsamında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile Ar-Ge çalışmalarını yürütmekte, bu vesileyle uluslararası üniversitelerden akademik destek sağlamaktadır. 1600 metre karelik Ar-Ge, Ür-Ge ve temiz odadan oluşan tesis; kimyager, moleküler biyolog, eczacılardan oluşan genç ve dinamik bir ekibe sahiptir.

alt