hiVC

Yatırımlar
company-building

Erken aşama girişimler
için risk sermayesi

Girişim Sermayesi

hiVC

hiVC, girişimlerin sürdürülebilir iş modelleri geliştirmesi ve küresel başarılarının artırılması, ürün-pazar uyumu gerçekleştirilerek global pazarlarda yıkıcı etkiye sahip olma potansiyelli ürün-hizmet-teknoloji geliştirilmesi gibi farklı konularda bütünsel bir bakış açısıyla fikir aşamasından çıkış süreçlerine kadar girişimlerin yanında yer almaktadır.

Web Sitesi hivc.io
Kuruluş Yılı & Merkezi 2020, İstanbul
Ekosisteme Giriş Yılı 2020
Ortaklık Yapısı
Inveo Yatırım Holding 9,8%
Gedik Yatırım 56,2%
Magna Ventures 2%
Boğaziçi Ventures 1%
Sektörler Girişim Sermayesi
Ülkeler Türkiye

ÖNE ÇIKANLAR

Yatırım Odağı

  • Teknoloji tabanlı hızlı büyüme potansiyeline sahip,
  • Bulunduğu sektörde globalde ölçeklenebilecek ürün veya hizmetler geliştiren,
  • Yetkin ve azimli bir kurucu ekibe sahip,
  • Fikir veya düşük-orta gelir & metrik üretme seviyesindeki erken aşama girişimler hiVC'nin yatırım odağında yer almaktadır.

hiVC, girişimleri kazanan iş modelleri ile buluşturan ve küresel boyutta başarı yakalamalarına önderlik eden erken aşama bir risk sermayesi felsefesiyle hareket ediyor

  • Fikir, erken aşama, melek yatırım, büyüme, küreselleşme ve çıkış stratejilerinin oluşturulması,
  • Ekosistem, hızlı ve etkili yatırım, yüksek etkili mentorluk, rehberlik, kapsamlı iş ağı ve yatırım desteğinin sağlanması,
  • Türk girişim ekosistemini ve girişimcilik kültürünü desteklemek,
  • Kazanan iş modelleri yaratmak ve ekosistemdeki farklı oyuncular arasında sürekli işbirliği sağlayarak başarıyı sürdürme mottosuyla yatırımlar gerçekleştirilmektedir.

GÜNCEL GELİŞMELER

hiVC, müşteri ve çalışan deneyimi platformu Cloud4Feed'in ilk yatırım turuna katılım gerçekleştirdi

Sunduğu müşteri deneyimi çözümleriyle işletmelerin müşteri odaklı kararlar vermelerini sağlayan bir girişim olan Cloud4feed, hiVC katılımıyla birlikte ilk yatırım turunu başarıyla tamamladı.

2022’de ise hiVC tarafından 7, hiboost tarafından 3 yeni yatırım gerçekleştirilerek, toplam 25 milyon TL yatırım yapıldı. hiVC portföyünde, analitik, pazarlama, yapay zeka, yeni medya, yatırım servisleri, eğitim teknolojileri, sağlık teknolojileri, mobilite, RPA olmak üzere farklı sektörlerde çalışan girişimler yer aldı.

alt