Scala Yayıncılık

Yatırımlar
company-building

Stratejik Yatırımlar

Scala Yayıncılık

Türkiye’nin finans kütüphanesi olarak tanınan Scala Yayıncılık, iş yönetim, finans ve ekonomi kitaplarının yanı sıra edebiyat, roman, şiir, tıp ve ilk gençlik kitaplarıyla da yayınevi dünyasına ve tüm okurlara hizmet verir.

Web Sitesi scalakitapci.com
Kuruluş Yılı & Merkezi 1992, İstanbul
Ekosisteme Giriş Yılı 2020
Ortaklık Yapısı
Inveo Yatırım Holding 55%
Sektörler Yayıncılık Kitabevi
Ülkeler Türkiye

ÖNE ÇIKANLAR

Scala Yayıncılık ile Inveo Yatırım Holding’in yolları 2020 yılında kesişmiş, biri finans ve sermaye piyasalarının gelişimine, diğeri ise ekonomi ve finans alanında okur yazarlığın artmasına adanmış 30 yıllık iki büyük deneyim, güçlerini birleştirmiştir.

Inveo Yatırım Holding’in ana hedefi olan, finansal ve entelektüel sermaye ile desteklenen tüm bağlı ortaklık ve iştiraklerini uluslararası piyasalarda rekabet edecek düzeye ulaştırma hedefi ile Scala’nın ana hedefi olan Türkiye’de finansal okur yazarlığın gelişimine katkı sağlama hedefi birleşerek; iş yönetim, finans ve ekonomi konularına odaklanmış, bu dikeyde global seviyede saygın ve bilinir, faaliyet gösterdiği ülkeler ve Türkiye’de alanında lider bir yayıncı ve yaygın bir kitabevi olunması hedeflenmektedir.

Scala, bir yayıncılık ve dağıtım şirketi olarak yeniden yapılanmış ve gelişmekte olan online alışveriş öngörüsüyle Türkiye’nin ilk internet kitapçılarından www.scalakitapci.com’u hayata geçirmiştir. Kitap yayınları dışında dergicilikten stratejik danışmanlığa, tanıtım ürünleri tasarım ve üretiminden halkla ilişkiler danışmanlığına kadar birçok alanda çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Başarılarına bir yenisini de Platin İş Kitapları Ödülleri’nde 2021 yılında, “Yılın Yayınevi” ödülüne layık görülerek eklemiştir.

E-kitap ve sesli kitap kategorileri ile hizmetlerini iki yeni alanda daha genişleten Scala Yayıncılık, yaptığı sponsorluk anlaşmaları ile kurumsal şirketlerin yayıncılık alanındaki ihtiyaçlarına da çözümler üretmektedir. Bu kapsamda finans sektöründen, içlerinde Inveo Portföy ve Gedik Yatırım’ın da bulunduğu, kurumsal şirketlerle ile özel kitap basım çalışması yapılmıştır.

alt